THE PARTISANS, YE.STEM i KARA na 98 edycji WUNDER WAVE 98

wystąpią:

THE PARTISANS (Bridgend- Południowa Walia) – Obok BLITZ sztandarowy zespół z wytwórni NO FUTURE i sceny UK 82.

Zaczęli grać jako nastolatkowie w 1978 roku w składzie:

Phil Stanton (wokal) , Rob „Spike” Harrington (gitara,wokal) , Andy Lealand (gitara), Mark „Shark” Harris (perkusja ) i Mark „Savage” Parsons (bas) . Parsons i Stanton opuścili zespół w 1979 a Spike przejął rolę wokalisty z kolei na basie zaczęła dziewczyna gitarzysty Louise Wright.

W tym składzie nagrali kultowe single: „Police Story” (1981),

„17 Years Of Hell” oraz debiutancki album „The Partisans” (1983).

Po odejściu basistki zespół przeniósł się do zachodniego Londynu.

Z nowym basistą Dave’m Parsonsem nagrali EPkę „Blind Ambition”

(1983) i drugi album „Time Was Right” (1984).

W 1984 roku THE PARTISANS zawiesili działalność i powrócili pod koniec lat 90-tych w odmienionym składzie. Trzon zespołu nadal

tworzą wokalista Spike i gitarzysta Andy. Na basie gra Magnus a na perkusji Chris W 2001 roku podpisali kontrakt z TKO Records dla której nagrali singiel „So Neat” a trzy lata później ukazał się ich ostatni album „Idiot Nation” wydany przez amerykańską wytwórnię Dr. Strange. The Partisans występuje niezwykle rzadko ze względu na to, że wokalista Spike mieszka w Walii natomiast pozostali członkowie w Szwecji.

KARA (Warszawa) – hardcore punkowa ekipa w której udzielają się

członkowie takich kapel jak Antidotum, El Banda, Kinsky i TZN Xenna. W br. ukazał się ich debiutancki album.

YE.STEM (Warszawa) – punk Zespół założony w 2021 roku przez Maxa, Smoka i Rolfa (grających wspólnie przed laty w Post Regiment) oraz Dymitra, wokalistę m.in. Dubska.

Jesienią 2021r. nagrali epkę, której można słuchać na platformach cyfrowych: https://id.ffm.to/yestemyestem oraz stworzyli teledysk do utworu „Polscy chłopcy” https://www.youtube.com/watch?v=xp6vznR0dZU W tym roku nagrali materiał na pierwszą, pełnowymiarową płytę, którą to właśnie dopieszczają i być może jeszcze przed końcem roku ujrzy światło dzienne.

Bilety w cenie 80 / 90 PLN

dostępne pod poniższym linkiem:

https://ticketos.pl/event/4912