Mahones

THE MAHONES i ACIDEZ wystąpią w Zduńskiej Woli

Grupa THE MAHONES pochodzi z Ontario w Kanadzie i dowodzona jest przez pochodzącego z Irlandii wokalistę i gitarzystę: Finny McConnella. Oprócz niego w skład zespołu wchodzą: Dominic „The Bomb”  Whelan  – perkusja, wokal, Sean „Riot” Ryan- bass, wokal, Katie „KaBoom” McConnell  – akordeon, wokal, Sean Winter –  banjo, mandolina, harmonijka.

 

Pierwotnie zespół miał nazywać się Pogue Mahone (co po irlandzku znaczy: Kiss My Ass) na wzór nazwy The Pogues,  lecz muzycy zrezygnowali z tej nazwy aby ich piosenki mogły być prezentowane w stacjach radiowych.To co grają The Mahones,  to wypadkowa fascynacji  The Clash, The Pogues, The Dubliners, The Who z odrobiną Social Distortion.

 

THE MAHONES zadebiutowali 17 marca 1990 na festiwalu w Dniu Świętego Patryka, a ich kariera trwa nieprzerwanie do dziś. W międzyczasie udalo im się nagrać 6 albumów studyjnych, a najnowsze dzieło kapeli nosi tytuł „The Black Irish Album”.W 2011 roku ukazał się  album „The Whiskey Devil’s  A Tribute To The Mahones”, na którym pojawią się nowe wersje ich utworów nagranych przez zaprzyjaźnione zespoły oraz muzyków.THE MAHONES występowali na największych festiwalach w Europie oraz U.S A. u boku takich zespołów jak: Dropkick Murphys, Stiff Little Fingers czy Street Dogs.

THE MAHONES wraz z ACIDEZ wystąpią w Domu Kultury „Ratusz” w Zduńskiej Woli 17 lipca.
Wstęp na koncert będzie bezpłatny.

Mahones