SOEN + MADDER MORTEN zagrają 7 kwietnia w Starej Piwnicy we Wrocławiu

SOEN to zespół dowodzony przez szwedzkiego perkusistę Martina Lopeza (ex-Opeth, Amon Amarth). Wspólnie z Lopezem zespół powołał do życia w 2010 roku wirtuoz gitary basowej Steve DiGeorgio (Death, Testament, Iced Earth i wiele innych). Skład zespołu uzupełnił wokalista Joel Ekelöf (Willowtree) i gitarzysta Kim Platbarzdis. Pierwsze dźwięki Soen opublikowane zostały w postaci singla „Fraccions” w październiku 2010 roku na oficjalnej stronie internetowej grupy. Dopiero dwa lata później powstały teledyski do utworów „Savia” oraz „Delenda”, które znalazły się na debiutanckim krążku noszącym tytuł „Cognitive”. Album miał premierę 15 lutego 2012 roku i wydany został przez Spinefarm Records. Płytę zmiksował David Bottrill, czyli człowiek odpowiedzialny za brzmienie takich albumów jak „Ænima” czy „Lateralus” amerykańskiej legendy progresywnego metalu, czyli Tool. Nie można bowiem nie zauważyć wielkiego wpływu tego zespołu na twórczość Soen. Nie jest to zarzut – wręcz przeciwnie, gdyż muzycy doskonale wykorzystują tę inspirację. Drugi album – „Tellurian” ukazał się 4 listopada 2014 roku. Ponownie wydany został przez Spinefarm Records i ponownie za miks odpowiedzialny jest David Bottrill.
Soen swobodnie porusza się w klimatach progresywnego rocka i metalu. Ich muzykę można spokojnie polecić wszystkim fanom Tool czy A Perfect Circle, Opeth, Katatonii lub Anathemy. Zespół ma już za sobą występ w Polsce. Po festiwalu Ino-Rock w 2012 roku polska publiczność rozkochała się w dźwiękach granych przez tę międzynarodową supergrupę.
Jako support przed zespołem Soen wystąpi norweska grupa MADDER MORTEN wykonująca muzykę z pogranicza metalu i progresywnego rocka. Zespół powstał w 1993 roku w Oslo i ma na swoim koncie 8 płyt.

 

 

7 kwietnia (piątek) – WROCŁAW Stara Piwnica