MADBALL - zdjęcie

MADBALL i THE CORPSE zagrają razem w Starym Klasztorze we Wrocławiu

3.08.2023 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

Madball – hardcore’owa formacja z Nowego Jorku powstała jako poboczny projekt muzyków Agnostic Front. Madball został założony w 1988 roku jego skład tworzyli muzycy Agnostic Front: Vinnie Stigma, Matt Henderson, Will Shepler oraz przyrodni brat Rogera Mireta – Freddy Cricien, który w momencie powstania zespołu miał zaledwie 12 lat.

Na początku ich set skłądał się z wcześniej nieznanych utworów Agnostic Front. Pierwszym wydawnictwem Madball była EP-ka Ball of Destruction z 1989 roku.

W 1989 Madball wydał minialbum Ball Of Destruction z własnymi utworami. Ze składu odszedł basista Roger Miret, a jego miejsca zajął na stałe Hoya Roc. W 1992 wydano kolejne EP pt. Droppin’ Many Suckers. W 1994 Madball podpisał kontrakt z wytwórnią Roadrunner Records. Jej nakładem wydał trzy albumy: Set It Off (1994), Demonstrating My Style (1996) i Look My Way (1998), a 2000 opuścił tę wytwórnię. W tym samym roku nakładem wytwórni Epitaph Records ukazała się płyta Hold It Down. Po kilku latach przerwy (w tym czasie Cricien był osadzony przez pewien czas więzieniu) w 2004 wydano EP pt. N.Y.H.C.].

Wraz z zespołami Agnostic Front, Vietnom, Bulldoze, Resistance i H2O, Madball tworzy część tzw. DMS Crew (Demonstrating My Style). Cricien oraz Hoya są także członkami grupy Hazen Street (wspólnie z muzykami grupy H2O i Cro-Mags). Sam Cricien tworzy także indywidualnie muzykę hip hopową – w 2009 roku wydał solowy album pt. Catholic Guilt

Do wydania płyty Set it Off zespół był kwintetem, jednak następnie odszedł ze składu gitarzysta Vinnie Stigma i od 1996 grupa działała jako kwartet.

Niezawodna energia na scenie pomimo upływu lat i ich ostatni album „For The Cause” potwierdzają tylko, że Freddy i spółka mają przed sobą jeszcze wiele lat tworzenia i grania na najwyższym poziomie.

Podczas występu nie zabraknie z pewnością utworów z ostatniego jak dotąd albumu studyjnego „For The Cause” z 2018 r. oraz z wcześniejszych płyt. Madball ma ich w dyskografii aż dziewięć!

Jako support zaprezentuje się THE CORPSE, ikona krajowej sceny, której szerzej nikomu przedstawiać nie trzeba. Prekursorzy croosover hardcore zaliczani do najważniejszych grup kreujących ten nurt muzyczny w naszym kraju. Pojawienie się ich w połowie lat 80-tych było kamieniem milowym i otwarciem nowego rozdziału rodzimej sceny muzycznej!

The Corpse powstał na początku 1985 na przedmieściach Łódzi jako jedna z pierwszych kapel hardcore w kraju. W pierwszym okresie swojego istnienia, zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów na wielkich festiwalach jak i w małych klubach. Po wywiadzie udzielonym dla Maximum Rocknroll kapela dostała propozycję zagrania na zagranicznych trasach koncertowych lecz ponieważ w tym czasie polska leżała za żelazną kurtyną, trasy te nie doszły do skutku. W 1995 roku zespół zawiesił działalność. Po dłuższym czasie kapela reaktywowała się w nieco zmienionym składzie i gra w Polsce i za granicą do dzisiaj.

bilety: 99 zł – I pula

miejsca siedzące (balkon): 130 zł

Bilety dostępne w serwisach: www.staryklasztor.com.pl/bilety/www.eventim.plwww.ebilet.plwww.kupbilecik.plwww.biletyna.plwww.ticketmaster.pl,

rezerwacje: bilety@o2.pl