doa

D.O.A. przyjedzie do Polski na jeden koncert

D.O.A. przyjedzie do Polski na jeden koncert i wystąpi 9 lipca br.
na festiwalu w Jarocinie.

D.O.A. to zespół-instytucja kanadyjskiej sceny hardcore punk. Grupa dowodzona przez niezmordowanego wokalistę i gitarzystę Joe „Shithead’a”Keithley’a powstała w 1978 roku w Vancouver w Kanadzie.

Twórczość zespołu cechują bezkompromisowe, polityczne wypowiedzi związane najczęściej z antyglobalizmem,, antyrasizmem czy wolnością słowa.Wraz z takimi zespołami jak: The Germs, Black Flag i Negative Trend uważani są za prekursorów nurtu hardcore. Wiele zespołów z lat późniejszych, takich jak: Red Hot Chilli Peppers, Green Day, Rancid czy The Offspring przyznaje się do wpływu D.O.A. na ich twórczość.

Pod koniec lat 80- tych współpracowali z Jello Biafrą i nagrywali dla jego wytwórni Alternative Tentacles. Ich płyty w Polsce na winylu, CD i kasetach wydawało QQRYQ w latach 90-tych. Od dłuższego czasu płyty D.O.A. wydaje ich własna wytwórnia Sudden Death Records. (Ich dyskografia liczy 24 albumy).

Dwa pierwsze albumy D.O.A., Something Better Change i Hardcore 81 znajdują się w piątce najlepszych kanadyjskich albumów punkowych wszech czasów. 22 grudnia 2002 roku, w 25 rocznicę istnienia zespołu, burmistrz Vancouver – Larry Campbell – uhonorował ich zaangażowanie ogłaszając tę datę Dniem D.O.A..